Strona główna » Specjalizacje » Prawo spadkowe Prudnik » Długi spadkowe Prudnik

Długi spadkowe Prudnik

Długi spadkowe to pozostawione przez zmarłego zobowiązania, których nie uregulował za życia. Co istotne, długi spadkowe podlegają dziedziczeniu. Zdarza się, że wysokość zadłużenia jest równa, a nawet wyższa niż odziedziczony majątek. Dlatego warto zorientować się zawczasu w sytuacji majątkowej zmarłego, a następnie zabezpieczyć swoje interesy składając odpowiednie oświadczenie spadkowe. Czynności te wymagają jednak znajomości przepisów prawa spadkowego oraz odpowiedniej analizy konkretnej sytuacji. Z tego względu warto skorzystać z usług doświadczonych prawników, którzy skutecznie prowadzą sprawy długów spadkowych – skontaktuj się z Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy i zyskaj pomoc prawną od najlepszych specjalistów!

Przemysław Kuliński skuteczny adwokat Opole

Przemysław Kuliński

adwokat

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet
Podaj swoje dane i uzyskaj profesjonalną pomoc

Jak działamy w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Prawo spadkowe dziedziczenie długów Prudnik – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Czy po śmierci spadkodawcy zawsze ponosimy odpowiedzialność za długi spadkowe i czy zawsze musimy je przyjąć? To pytanie pojawia się w głowie każdego, kto dowiaduje się o otrzymaniu spadku od osoby zadłużonej. Pamiętaj jednak, że w terminie 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy, spadkobierca może złożyć jedno z trzech oświadczeń odnośnie dziedziczenia – o przyjęciu spadku wprost, odrzuceniu spadku lub przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Każde z tych oświadczeń można złożyć przed sądem albo przed notariuszem. Warto przed złożeniem takiego oświadczenia poznać dokładnie skutki z tym związane i zasięgnąć porady specjalisty. Pamiętać też należy o zachowaniu sześciomiesięcznego terminu. Niemniej, dzięki temu możemy uniknąć przyjęcia na siebie wysokich długów, a tym samym uniknąć obowiązku spłaty długów spadkowych. Prawnicy z naszej Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy pomagają w dokonaniu rzetelnej analizy sytuacji spadkobierców, a następnie doradzają, które z wyżej wymienionych oświadczeń najlepiej zabezpieczy interesy Klienta. Skontaktuj się z nami i uzyskaj skuteczną pomoc prawną w sprawie długów spadkowych już teraz!

Potrzebujesz pomocy w zakresie długów spadkowych w Prudniku? Zadzwoń teraz!

Opinie naszych klientów - zostań jednym z nich!

Wnikliwa, szybka, rzeczowa, kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie prawa. Mecenas Małgorzata Sofronów z Mecenasem Michałem Bartosińskim to duet stanowiący gwarancję sukcesu w sprawie. Polecam.
Opinie miniatura
Monika K
Profesjonalne przygotowanie umowy, także do współpracy z kontrahentem z zagranicy oraz skuteczna pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty od problematycznego klienta. Kompetentny zespół i sprawna komunikacja. Moje sprawy nadzorowała mec. Sofronów. Polecam.
Opinie miniatura
Marta R

tytul

tresc

tytul

tresc

tytul

tresc

tytul

tresc

Odpowiedzialność za długi spadkowe

Długi spadkowe są jednym z najczęstszych problemów, z którymi spotykają się spadkobiercy. W sytuacji, gdy zmarły miał niespłacone zobowiązania, mogą one zostać przekazane na jego spadkobierców. Jednakże, istnieje możliwość złożenia jednego z trzech oświadczeń odnośnie dziedziczenia długów, w ciągu 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy, które pozwolą na uniknięcie przyjęcia na siebie wysokich długów. Decyzja o tym, które oświadczenie wybrać, powinna być dokładnie przemyślana, z uwzględnieniem specyfiki sytuacji spadkowej. W celu zabezpieczenia swoich interesów, warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników, którzy pomogą w dokonaniu rzetelnej analizy sytuacji spadkowej i dobiorą optymalne rozwiązanie. Nasza Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy oferuje wsparcie w sprawach długów spadkowych, dzięki czemu możesz uniknąć niepotrzebnych kłopotów i problemów finansowych. Skontaktuj się z nami już teraz i uzyskaj pomoc prawna od najlepszych specjalistów!

Profesjonalna pomoc prawna w zakresie długów spadkowych w Prudniku - skontaktuj się już dziś!
Formularz kontaktowy - otrzymaj szybką pomoc

Znajdź ofertę w zakresie prawa spadkowego w swoim mieście

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów-Woźniak

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach:             8:00 – 16:00

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00