Strona główna » Specjalizacje » Zatrudnienie cudzoziemców » Prowadzenie postępowań przed PIP oraz Strażą Graniczną

Prowadzenie postępowań przed PIP oraz Strażą Graniczną

Powierzanie pracy cudzoziemcom, wykonywanie pracy przez cudzoziemców, a przy okazji także legalność pobytu cudzoziemców oraz ogólne kwestie związane z pełnieniem roli pracodawcy podlegają regularnym kontrolom. Kontrole takie prowadzone są przeważnie przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy bądź przez Straż Graniczną. Doświadczenie nauczyło nas, że na bezproblemowy przebieg kontroli przedsiębiorca może liczyć tylko w sytuacji, w której jednocześnie: zadbał o prawną stronę przedsiębranych działań podlegających kontroli oraz aktywnie uczestniczył w postępowaniu kontrolnym. Wszystkim naszym klientom zapewniamy opiekę w obu tych aspektach tj. w toku jego działalności zapewniamy maksimum bezpieczeństwa prawnego, zaś w razie kontroli – bierzemy w niej czynny udział, przy czym to od preferencji klienta zależy, czy nasz udział ma charakter doradczy, czy też przedstawicielski (na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa). Jeżeli prowadzona kontrola kończy się protokołem stwierdzającym występowanie jakichś nieprawidłowości, to jej naturalną konsekwencją jest wszczynanie dalszych postępowań – administracyjnych, karnych, wykroczeniowych. Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy zapewnia opiekę prawną także w tych postępowaniach.

Zespół Kancelarii

Karolina
Kulińska-Jachowska

adwokat

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet
Podaj swoje dane i uzyskaj profesjonalną pomoc

Jak działamy w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy?

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Prowadzenie postępowań przed PIP oraz Strażą Graniczną – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Potrzebujesz pomocy w zakresie prowadzenia postępowań przed PIP oraz Strażą Graniczną? Zadzwoń teraz!

Opinie naszych klientów - zostań jednym z nich!

Wnikliwa, szybka, rzeczowa, kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie prawa. Mecenas Małgorzata Sofronów z Mecenasem Michałem Bartosińskim to duet stanowiący gwarancję sukcesu w sprawie. Polecam.
Opinie miniatura
Monika K
Profesjonalne przygotowanie umowy, także do współpracy z kontrahentem z zagranicy oraz skuteczna pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty od problematycznego klienta. Kompetentny zespół i sprawna komunikacja. Moje sprawy nadzorowała mec. Sofronów. Polecam.
Opinie miniatura
Marta R

Postępowanie przed PIP i Strażą Graniczną z pomocą prawnika

Prowadzenie postępowań przed Państwową Inspekcją Pracy oraz Strażą Graniczną to częstość, z jaką przedsiębiorcy muszą się mierzyć. Kontrole te mają na celu przede wszystkim sprawdzenie, czy przedsiębiorca przestrzega wszystkich przepisów prawa pracy oraz czy zatrudnia pracowników na legalnych zasadach. Kontrole te prowadzone są przez specjalistów, którzy skrupulatnie sprawdzają dokumentację zatrudnienia, warunki pracy, przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, a także legalność pobytu cudzoziemców. Warto zaznaczyć, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, konsekwencje dla przedsiębiorcy mogą być bardzo poważne. Właśnie dlatego, przedsiębiorcy powinni zawsze zwracać szczególną uwagę na prawidłowość prowadzonej działalności oraz na przestrzeganie przepisów prawa. Współpracując z Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy, przedsiębiorcy mają pewność, że w przypadku kontroli, ich interesy będą skutecznie reprezentowane, a wszelkie procedury będą prowadzone w sposób zgodny z przepisami prawa. Nasza Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań przed PIP oraz Strażą Graniczną, a nasi prawnicy doskonale znają specyfikę takich postępowań. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom pełną ochronę prawną i skuteczną reprezentację w każdym przypadku.

Profesjonalna Pomoc prawna w prowadzeniu postępowań przed PIP oraz Strażą Graniczną - skontaktuj się już dziś!
Formularz kontaktowy - otrzymaj szybką pomoc

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Małgorzata Sofronów-Woźniak

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach:             8:00 – 16:00

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00