Strona główna » Specjalizacje » Ochrona danych osobowych » Prowadzenie postępowania przed PUODO

Prowadzenie postępowania przed PUODO

PUODO, czyli Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest organem, który zajmuje się prowadzeniem postępowań w sprawach naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych, w tym postępowań kontrolnych. Postępowania przed PUODO mogą wynikać z przeprowadzonych, zaplanowanych kontroli, jak również ze złożonej na przedsiębiorcę skargi do PUODO. Co istotne, w przypadku dostrzeżenia naruszeń RODO, PUODO może nałożyć na przedsiębiorcę dotkliwe kary, w tym kary finansowe. Warto zatem zadbać o to, aby należycie przygotować się na zaplanowaną kontrolę, czy też odpowiednio odpowiedzieć na otrzymane od PUODO zobowiązanie do złożenia wyjaśnień. Sprawy te często bywają skomplikowane i wymagają szerokiej wiedzy, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata lub radcy prawnego, który podejmie się prowadzenia postępowania przed PUODO. Z pomocą przychodzą prawnicy z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy, którzy specjalizują się w ochronie danych osobowych. Jeśli więc zależy Ci na rzetelnym wsparciu prawnym i należytym zabezpieczeniu Twoich interesów, to zapraszamy do kontaktu.

Małgorzata Sofronów kancelaria prawna Opole

Małgorzata Sofronów-Woźniak

radca prawny

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet
Podaj swoje dane i uzyskaj profesjonalną pomoc

Jak działamy w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy?

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Prowadzenie postępowania przed PUODO – pomoc prawna Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Potrzebujesz pomocy w zakresie prowadzenia postępowania przed PUODO? Zadzwoń teraz!

Opinie naszych klientów - zostań jednym z nich!

Wnikliwa, szybka, rzeczowa, kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie prawa. Mecenas Małgorzata Sofronów z Mecenasem Michałem Bartosińskim to duet stanowiący gwarancję sukcesu w sprawie. Polecam.
Opinie miniatura
Monika K
Profesjonalne przygotowanie umowy, także do współpracy z kontrahentem z zagranicy oraz skuteczna pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty od problematycznego klienta. Kompetentny zespół i sprawna komunikacja. Moje sprawy nadzorowała mec. Sofronów. Polecam.
Opinie miniatura
Marta R

tytul

tresc

tytul

tresc

tytul

tresc

tytul

tresc

Postępowanie przed PUODO – szansa czy zagrożenie?

Prowadzenie postępowania przed PUODO to istotna kwestia dla każdej firmy, która przetwarza dane osobowe. W przypadku naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych, przedsiębiorcy mogą stanąć przed poważnymi konsekwencjami, takimi jak nałożenie kar finansowych. Warto jednak pamiętać, że kontrola PUODO to nie tylko ryzyko, ale również szansa na weryfikację procesów przetwarzania danych w firmie i dostosowanie ich do wymagań RODO. Właściwe przygotowanie się na zaplanowaną kontrolę czy odpowiednie udzielenie wyjaśnień na wniosek PUODO mogą zwiększyć szanse na uniknięcie kar oraz wzmocnić pozycję przedsiębiorstwa na rynku.

Kontrola PUODO z pomocą prawnika

W przypadku wszczęcia postępowania przed PUODO warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata lub radcy prawnego. Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy posiada specjalistów w dziedzinie ochrony danych osobowych, którzy mogą pomóc w prowadzeniu postępowania przed PUODO. Współpraca z prawnikami z Kancelarii gwarantuje fachowe wsparcie w zakresie przygotowania dokumentów, udzielania odpowiedzi na wnioski i wyjaśnień przed PUODO, jak również reprezentowanie klienta w postępowaniach przed organem ochrony danych osobowych.


Działania podejmowane przez Kancelarię Jarosiński, Kuliński i Partnerzy w zakresie prowadzenia postępowań przed PUODO są ukierunkowane na skuteczną ochronę interesów swoich klientów. W trakcie współpracy, prawnicy Kancelarii nie tylko świadczą fachowe wsparcie prawnicze, ale także aktywnie doradzają w zakresie działań profilaktycznych, jakie warto podjąć, aby minimalizować ryzyko naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych. Zespół ekspertów z Kancelarii Jarosiński, Kuliński i Partnerzy gwarantuje kompleksowe podejście i indywidualne podejście do każdej sprawy.

Profesjonalna Pomoc prawna w prowadzeniu postępowania przed PUODO - skontaktuj się już dziś!
Formularz kontaktowy - otrzymaj szybką pomoc

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Małgorzata Sofronów-Woźniak

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach:             8:00 – 16:00

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00