Jedną z podstawowych kwestii, którą muszą wykonać spadkobiercy, gdy otrzymają już postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku lub aktu poświadczenia dziedziczenia jest podział spadku. To bardzo ważny aspekt, który może zostać przeprowadzony na dwa sposoby. Pierwszy to polubowny dział spadku poprzez podział spadku przed sądem lub w formie aktu notarialnego, bez procesu. Drugim sposobem to wkroczenie na drogę sądową, w sytuacji, gdy między stronami nie ma zgody co do podziału spadku. Sprawa o dział spadku wiążą się z dużymi emocjami, przez co są trudne do samodzielnego prowadzenia. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów z naszej Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy!
Przemysław Kuliński
adwokat
Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy oferuje skuteczną pomoc doświadczonych prawników, którzy podejmą się reprezentacji na całym etapie podziału spadku. Niezależnie od tego czy sprawa dotyczy podziału spadku pomiędzy rodzeństwem, między żoną i dzieckiem czy w innych sytuacji, nasi specjaliści Cię przez całe postępowanie. Skorzystaj z bogatego doświadczenia, zaufaj setkom wygranych spraw i postaw na Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy w sprawach działu spadku!
Stwierdzenie nabycia spadku to jedna z pierwszych instytucji prawa spadkowego, z którą spotykają się spadkobiercy po śmierci właściciela majątku. Sprawę sądową o stwierdzenie nabycia spadku może zainicjować m. in. każdy ze spadkobierców, a uczestnikami tego postępowania powinni być wszyscy spadkobiercy ustawowi i testamentowi. Do tego celu niezbędne jest przygotowanie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Samo postępowanie jest bardzo ważne, ponieważ na jego koniec sąd wyda postanowienie, w którym orzeknie o tym, kto odziedziczył majątek i w jakiej części. Warto zatem zadbać o należytą reprezentację swoich interesów w tej sprawie, zwłaszcza gdy między spadkobiercami istnieją spory. Prawnicy naszej Kancelarii mają bogate doświadczenie w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, jak również w sprawach o zmianę orzeczeń wydanych w toku tych postępowań niezgodnie z przepisami np. z pominięciem niektórych spadkobierców. Pomożemy Ci w całym procesie o stwierdzenie nabycia spadku, w tym również w przygotowaniu niezbędnych dokumentów stwierdzenia nabycia spadku oraz pozostałych etapach. Ponadto, oferujemy również reprezentacje w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku w sądzie.
Dział spadku oraz długi spadkowe to kolejne kwestie, w których oferujemy pomoc prawną. Dział spadku to kolejny krok, jaki powinni wykonać spadkobiercy po uzyskaniu postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku albo aktu poświadczenia dziedziczenia. Jeżeli strony są zgodne co do tego jak podzielić odziedziczony majątek, to mogą dział spadku przeprowadzić przed sądem lub w drodze umowy sporządzonej w formie aktu notarialnego bez konieczności inicjowania procesu, natomiast w przypadku gdy istnieje spór co do sposobu podziału spadku konieczne jest zainicjowanie sprawy sądowej. Z kolei długi spadkowe są to zobowiązania pozostawione przez zmarłego, których nie uregulował za życia. W tym przypadku bardzo ważną kwestią jest fakt, że długi spadkowe podlegają dziedziczeniu. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których wysokość odziedziczonego długu przewyższa wartość spadku, dlatego warto zawczasu się zabezpieczyć i złożyć odpowiednie oświadczenie spadkowe. We wszystkich tych sprawach pomogą prawnicy z naszej Kancelarii, który dokonają rzetelnej analizy oraz doradzą lub wesprą Cię w sprawach sądowych.
Testament i zachowek to kolejne kwestie, które łączą się z prawem spadkowym. Testament jest jedną z podstawowych instytucji prawa spadkowego, która pozwala właścicielowi majątku odpowiednio zabezpieczyć interesy osób mu bliskich na wypadek jego śmierci. Sporządzenie ważnego i precyzyjnego testamentu pozwala uniknąć szeregu problemów i konfliktów, jakie mogą pojawić się na tle dziedziczenia, dlatego przy jego sporządzaniu warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Nie polegaj wyłącznie na wzorach testamentu – lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów! Jeśli natomiast chodzi o zachowek, jest to instytucja prawa spadkowego, która pozwala osobom pominiętym w testamencie uzyskać część należnego im zgodnie z przepisami spadku. Prawo do zachowku mają osoby o określonym stopniu pokrewieństwa w stosunku do spadkodawcy – małżonek, zstępni (dzieci, wnuki, prawnuki itd.), rodzicie, o ile są to osoby które ustawowo dziedziczyłyby spadek, gdyby nie został sporządzony testament. Sprawy o zachowek należą do jednych z najbardziej skomplikowanych spraw spadkowych, bowiem prawo do zachowku, jak również jego wysokość zależy od szeregu określonych ustawowo czynników. Jest to powód, dla którego także warto zdecydować się na pomoc radców prawnych i adwokatów, którzy doradzą i zaoferują skuteczną pomoc prawną. Zachęcamy do skontaktowania się z Kancelarią JK i skorzystania z usług naszych prawników!
Bez względu na to czy liczysz na zawarcie polubownej umowy o dział spadku, czy jednak sprawa ta znajdzie swój finał w sądzie – możesz liczyć na pomoc naszych adwokatów, prawników i radców prawnych. Najlepsi specjaliści z zakresu prawa spadkowego dołożą wszelkich starań, aby Twoja sprawa uzyskała pozytywny finał. Pomożemy Ci w przygotowaniu wniosku o dział spadku, a następnie przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy postępowania. Skorzystaj z kompleksowej pomocy i wsparcia podczas sądowego działu spadku lub polubownego działu spadku i skontaktuj się z nami już dzisiaj!
ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl
NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001
Roman Jarosiński
Przemysław Kuliński
Małgorzata Sofronów-Woźniak
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00
ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl
Roman Jarosiński
Przemysław Kuliński
Michał Bartosiński
Małgorzata Sofronów
NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00