Agencja zatrudnienia

Pracowników tymczasowych może kierować do przedsiębiorstw wyłącznie podmiot będący agencją pracy tymczasowej. Działalność agencji pracy tymczasowych jest działalnością regulowaną, a podmioty ją wykonujące podlegają obowiązkowemu wpisowi do rejestru i szeregowi obowiązków prawnych. Prowadzenie agencji pracy tymczasowej musi odbywać się według zasad wynikających nie tylko z ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ale również innych pomniejszych ustaw oraz towarzyszących im rozporządzeń wykonawczych. Jeżeli pracownikami tymczasowymi są cudzoziemcy, a taka sytuacja jest obecnie dominująca na rynku pracy, podmiot będący agencją pracy tymczasowej musi również zadbać o legalność ich pobytu i zatrudnienia. Co przy tym istotne, również podmiot korzystający z pracy pracowników tymczasowych – tzw. pracodawca użytkownik – obowiązany jest do stosowania określonych regulacji. Zarówno agencjom pracy tymczasowej, jak i pracodawcom użytkownikom zawsze zalecamy wzmożoną ostrożność prawną, jako że nawet najmniejsze uchybienia wiążą się z odpowiedzialnością prawną, w tym odpowiedzialnością finansową, jak też ryzykiem utraty możliwości zatrudniania cudzoziemców. Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy prowadzi stałą obsługę agencji pracy tymczasowej. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu takich podmiotów od podstaw, budowaniu ich struktury, proponowaniu i wdrażaniu procesów organizacyjnych, tworzeniu niezbędnych dokumentów, jak również pomocy w postępowaniach kontrolnych, administracyjnych i sądowych.

Zespół Kancelarii

Karolina
Kulińska-Jachowska

adwokat

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet
Podaj swoje dane i uzyskaj profesjonalną pomoc

Jak działamy w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy?

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Agencja zatrudnienia – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Potrzebujesz pomocy w zakresie Agencji zatrudnienia? Zadzwoń teraz!

Opinie naszych klientów - zostań jednym z nich!

Wnikliwa, szybka, rzeczowa, kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie prawa. Mecenas Małgorzata Sofronów z Mecenasem Michałem Bartosińskim to duet stanowiący gwarancję sukcesu w sprawie. Polecam.
Opinie miniatura
Monika K
Profesjonalne przygotowanie umowy, także do współpracy z kontrahentem z zagranicy oraz skuteczna pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty od problematycznego klienta. Kompetentny zespół i sprawna komunikacja. Moje sprawy nadzorowała mec. Sofronów. Polecam.
Opinie miniatura
Marta R

Agencja zatrudnienia cudzoziemców

Agencje zatrudnienia stanowią alternatywną metodę dla przedsiębiorców, którzy chcą zatrudnić pracowników tymczasowych, ale nie mają czasu lub wiedzy, by samodzielnie zarządzać takim procesem. Agencja pracy tymczasowej działa na zasadzie pośrednika między pracownikiem a pracodawcą użytkownikiem, który skorzysta z usług agencji i tym samym skieruje pracownika tymczasowego do realizacji określonych zadań. W ten sposób przedsiębiorcy zyskują pewność, że zatrudniony pracownik jest w pełni legalny i posiada niezbędne kwalifikacje do wykonywania swojej pracy. Dodatkowo, agencje pracy tymczasowej zyskują coraz większą popularność wśród cudzoziemców, którzy poszukują pracy w Polsce.

Agencje pracy tymczasowej muszą spełniać wiele wymogów prawnych, takich jak posiadanie wpisu do rejestru agencji pracy tymczasowej czy przestrzeganie przepisów dotyczących zatrudniania pracowników tymczasowych, w tym cudzoziemców. Podmioty takie muszą również zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z prowadzeniem takiej działalności oraz stosować odpowiednie procedury, aby zapewnić legalność pobytu i zatrudnienia pracowników tymczasowych. W przypadku nieprzestrzegania tych regulacji, agencja pracy tymczasowej naraża się na sankcje prawnie i finansowe, a także na utratę reputacji na rynku. Dlatego też, dla agencji pracy tymczasowej i pracodawców użytkowników, ważne jest prowadzenie działań zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wynikającymi z nich wytycznymi.

Legalne zatrudnianie cudzoziemców – agencja zatrudnienia

W Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy, specjalizujemy się w obsłudze agencji pracy tymczasowej, zarówno na etapie tworzenia podmiotów od podstaw, jak i na etapie ich codziennej działalności. Nasi eksperci pomagają klientom w tworzeniu struktur organizacyjnych, przygotowywaniu dokumentów niezbędnych do prowadzenia działalności, jak również w reprezentowaniu ich w postępowaniach kontrolnych, administracyjnych i sądowych. Dzięki temu, nasi klienci mają pewność, że ich działalność jest prowadzona w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, a pracownicy tymczasowi cudzoziemcy są zatrudniani w sposób legalny i bezpieczny.

Profesjonalna Pomoc prawna w Agencji zatrudnienia - skontaktuj się już dziś!
Formularz kontaktowy - otrzymaj szybką pomoc

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Małgorzata Sofronów-Woźniak

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach:             8:00 – 16:00

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00