Zachowek Krapkowice

Na wstępie warto wyjaśnić co to jest zachowek. Jest to jedna z istotnych instytucji prawa spadkowego, która pozwala osobom pominiętym w testamencie uzyskać część należnego im zgodnie z przepisami spadku. Nadmienienia wymaga również to, że sprawy o zachowek są jedynymi z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych. Powodem tego jest fakt, iż prawo do zachowku czy jego wysokość są zależne od dużej ilości czynników określonych w ustawie. Z tego względu warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów do spraw zachowku. Skontaktuj się z nami i uzyskaj fachową pomoc prawną w sprawach o zachowek!

Przemysław Kuliński skuteczny adwokat Opole

Przemysław Kuliński

adwokat

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet
Podaj swoje dane i uzyskaj profesjonalną pomoc

Jak działamy w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Pomoc prawna zachowek Krapkowice – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Dlaczego sprawy o zachowek są skomplikowane? Czym różni się testament a zachowek? Ile wynosi i komu należy się zachowek? I jak wyegzekwować zachowek? Są to częste pytania, z którymi często spotykają się nasi prawnicy. Na początku wyjaśnijmy, komu należy się zachowek, a także jaka jest jego wysokość. Prawo do zachowku mają m.in. małżonek, zstępni (dzieci, wnuki, prawnuki itd.), rodzice, w sytuacji, gdy są oni osobami, które zgodnie z ustawą dziedziczyłyby spadek, gdyby nie został sporządzony testament. Natomiast wysokość zachowku zależy m.in. od wieku osoby uprawnionej do zachowku, składu spadku, czy faktu otrzymania darowizn za życia spadkodawcy. Sprawy o zachowek po rodzicach bywają niezwykle skomplikowane, bowiem ich wynik zależny jest od wielu czynników, co zostało wspomniane już wcześniej. Dodatkowym utrudnieniem w samodzielnym prowadzeniu sprawy o zachowek jest silny ładunek emocjonalny, jaki niosą ze sobą te sprawy. Emocje często zaburzają racjonalny osąd i utrudniają należytą reprezentację własnych interesów. Z tych względów dobrym wyborem jest skorzystanie z pomocy specjalistów i powierzenie swojej sprawy o zachowek prawnikom z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy!
Potrzebujesz pomocy w zakresie zachowku w Krapkowicach? Zadzwoń teraz!

Opinie naszych klientów - zostań jednym z nich!

Wnikliwa, szybka, rzeczowa, kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie prawa. Mecenas Małgorzata Sofronów z Mecenasem Michałem Bartosińskim to duet stanowiący gwarancję sukcesu w sprawie. Polecam.
Opinie miniatura
Monika K
Profesjonalne przygotowanie umowy, także do współpracy z kontrahentem z zagranicy oraz skuteczna pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty od problematycznego klienta. Kompetentny zespół i sprawna komunikacja. Moje sprawy nadzorowała mec. Sofronów. Polecam.
Opinie miniatura
Marta R

Sprawa o zachowek Krapkowice – pomoc od A do Z

Należy również pamiętać, że złożenie roszczenia o zachowek jest ściśle określone przez prawo. Wniosek o zachowek musi zostać złożony przed upływem 5 lat od dnia ogłoszenia testamentu, a jego złożenie po tym terminie jest bezzasadne. Ponadto, roszczenie o zachowek musi zostać złożone w formie pozwu do sądu. Wszystkie te czynniki dodatkowo potwierdzają, że sprawy o zachowek należą do tych bardziej skomplikowanych i wymagających wiedzy prawniczej. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się jak wyegzekwować zachowek bądź chcesz uzyskać fachową i skuteczną pomoc w sprawach o zachowek, skontaktuj się z nami – prawnikami z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy. Nasi doświadczeni adwokaci i radcowie prawni pomogą Ci w uzyskaniu należnego Ci zachowku, a także poprowadzą sprawę o zachowek w sposób profesjonalny i skuteczny.
Profesjonalna pomoc prawna w zakresie zachowku w Krapkowicach - skontaktuj się już dziś!
Formularz kontaktowy - otrzymaj szybką pomoc

Znajdź ofertę w zakresie prawa spadkowego w swoim mieście

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów-Woźniak

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach:             8:00 – 16:00

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00