Strona główna » Specjalizacje » Prawo spadkowe Brzeg

Prawo spadkowe Brzeg

Prawo spadkowe to dział prawa regulujący kwestie związane z majątkiem osoby zmarłej. Celem przepisów prawa spadkowego jest kompleksowe uporządkowanie kwestii sukcesji praw i obowiązków zmarłego. To właśnie ta gałąź prawa stanowi m.in. o tym, jak skutecznie sporządzić testament, kto dziedziczy majątek zmarłego czy również co zrobić, aby nie odziedziczyć długów spadkowych. Kwestie te często sprawiają problem, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej w sprawach spadkowych. Z naszej strony oferujemy wsparcie w kwestiach prawa spadkowego – w stwierdzeniu nabycia spadku, działu spadku, długów spadkowych, a także pomożemy w sprawach testamentu czy zachowku.

Przemysław Kuliński skuteczny adwokat Opole

Przemysław Kuliński

adwokat

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet
Podaj swoje dane i uzyskaj profesjonalną pomoc

Jak działamy w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Analizujemy sytuację faktyczną i prawną

Przewidujemy działania drugiej strony

Opracowujemy strategię

Działamy efektywnie.
Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas

Prawo do spadku Brzeg – pomoc prawna Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy to zespół doświadczonych radców prawnych oraz adwokatów, którzy oferują skuteczną i profesjonalną pomoc w sprawach prawa spadkowego. Korzystając z naszego wsparcia, zyskujesz gwarancję najwyższego zaangażowania oraz indywidualnego podejścia do każdej sprawy. Nasz zespół adwokatów i radców prawnych prawa spadkowego dołoży wszelkich starań, aby pozytywnie zakończyć Twoją sprawę! Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz pomocy w zakresie prawa spadkowego w Brzegu? Zadzwoń teraz!

Opinie naszych klientów - zostań jednym z nich!

Wnikliwa, szybka, rzeczowa, kompetentna i kompleksowa obsługa w zakresie prawa. Mecenas Małgorzata Sofronów z Mecenasem Michałem Bartosińskim to duet stanowiący gwarancję sukcesu w sprawie. Polecam.
Opinie miniatura
Monika K
Profesjonalne przygotowanie umowy, także do współpracy z kontrahentem z zagranicy oraz skuteczna pomoc w wyegzekwowaniu zapłaty od problematycznego klienta. Kompetentny zespół i sprawna komunikacja. Moje sprawy nadzorowała mec. Sofronów. Polecam.
Opinie miniatura
Marta R

Stwierdzenie nabycia spadku i co dalej?

Stwierdzenie nabycia spadku to jedna z pierwszych instytucji prawa spadkowego, z którą spotykają się spadkobiercy po śmierci właściciela majątku. Sprawę sądową o stwierdzenie nabycia spadku może zainicjować m.in. każdy ze spadkobierców, a uczestnikami tego postępowania powinni być wszyscy spadkobiercy ustawowi i testamentowi. Do tego celu niezbędne jest przygotowanie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Samo postępowanie jest bardzo ważne, ponieważ na jego koniec sąd wyda postanowienie, w którym orzeknie o tym, kto odziedziczył majątek i w jakiej części. Warto zatem zadbać o należytą reprezentację swoich interesów w tej sprawie, zwłaszcza gdy między spadkobiercami istnieją spory. Prawnicy naszej Kancelarii mają bogate doświadczenie w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, jak również w sprawach o zmianę orzeczeń wydanych w toku tych postępowań niezgodnie z przepisami np. z pominięciem niektórych spadkobierców. Pomożemy Ci w całym procesie o stwierdzenie nabycia spadku, w tym również w przygotowaniu niezbędnych dokumentów stwierdzenia nabycia spadku oraz pozostałych etapach. Ponadto, oferujemy również reprezentacje w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku w sądzie.

Dział spadku, a długi spadkowe – pomoc prawna

Dział spadku oraz długi spadkowe to kolejne kwestie, w których oferujemy pomoc prawną. Dział spadku to kolejny krok, jaki powinni wykonać spadkobiercy po uzyskaniu postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku albo aktu poświadczenia dziedziczenia. Jeżeli strony są zgodne co do tego jak podzielić odziedziczony majątek, to mogą dział spadku przeprowadzić przed sądem lub w drodze umowy sporządzonej w formie aktu notarialnego bez konieczności inicjowania procesu, natomiast w przypadku gdy istnieje spór co do sposobu podziału spadku, konieczne jest zainicjowanie sprawy sądowej. Z kolei długi spadkowe są to zobowiązania pozostawione przez zmarłego, których nie uregulował za życia. W tym przypadku bardzo ważną kwestią jest fakt, że długi spadkowe podlegają dziedziczeniu. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których wysokość odziedziczonego długu przewyższa wartość spadku, dlatego warto zawczasu się zabezpieczyć i złożyć odpowiednie oświadczenie spadkowe. We wszystkich tych sprawach pomogą prawnicy z naszej Kancelarii, którzy dokonają rzetelnej analizy oraz doradzą lub wesprą Cię w sprawach sądowych.

Testament, a zachowek Brzeg – pomoc prawna

 

Testament i zachowek to kolejne kwestie, które łączą się z prawem spadkowym. Testament jest jedną z podstawowych instytucji prawa spadkowego, która pozwala właścicielowi majątku odpowiednio zabezpieczyć interesy osób mu bliskich na wypadek jego śmierci. Sporządzenie ważnego i precyzyjnego testamentu pozwala uniknąć szeregu problemów i konfliktów, jakie mogą pojawić się na tle dziedziczenia, dlatego przy jego sporządzaniu warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Nie polegaj wyłącznie na wzorach testamentu – lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów! Jeśli natomiast chodzi o zachowek, jest to instytucja prawa spadkowego, która pozwala osobom pominiętym w testamencie uzyskać część należnego im zgodnie z przepisami spadku. Prawo do zachowku mają osoby o określonym stopniu pokrewieństwa w stosunku do spadkodawcy – małżonek, zstępni (dzieci, wnuki, prawnuki itd.), rodzice, o ile są to osoby, które ustawowo dziedziczyły by spadek, gdyby nie został sporządzony testament. Sprawy o zachowek należą do jednych z najbardziej skomplikowanych spraw spadkowych, bowiem prawo do zachowku, jak również jego wysokość zależy od szeregu określonych ustawowo czynników.

Sprawy spadkowe - adwokat czy radca prawny?

Jeśli interesują nas sprawy spadkowe lub prawo spadkowe, warto zdecydować się na pomoc zarówno radców prawnych, jak i adwokatów, którzy doradzą i zapewnią skuteczną pomoc prawną. Zachęcamy do skontaktowania się z Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy i skorzystania z usług naszych prawników!
Profesjonalna pomoc prawna w zakresie prawa spadkowego w Brzegu - skontaktuj się już dziś!
Formularz kontaktowy - otrzymaj szybką pomoc

Znajdź ofertę w zakresie prawa spadkowego w swoim mieście

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów-Woźniak

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach:             8:00 – 16:00

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole 
E-mail: kancelaria@jk.opole.pl

Roman Jarosiński

Przemysław Kuliński

Michał Bartosiński

Małgorzata Sofronów

Dane firmy:

NIP: 7543168405
Bank Spółdzielczy w Leśnicy
74 8907 0008 2012 7500 6862 0001

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00