Jak szybko i wygodnie skontaktować się z prawnikiem?

Jak szybko i wygodnie skontaktować się z prawnikiem?
Strona główna » Blog » Jak szybko i wygodnie skontaktować się z prawnikiem?

3 nieoczywiste sposoby komunikacji z kancelarią prawną

Zapewnienie pomocy prawnej na profesjonalnym poziomie wymaga odpowiedniego przygotowania. Dodatkowo, adwokaci czy radcowie prawni nie zawsze będą dostępni w swoich gabinetach – uczestniczą przecież w rozprawach sądowych, załatwiają sprawy w urzędach, a także wykonują czynności w siedzibach obsługiwanych firm. Z tego względu kontakt z prawnikiem może być utrudniony.

Dlatego też znakomita większość prawników prosi klientów o wcześniejsze umówienie terminu spotkania, a także o wskazanie, jakiego rodzaju problemu dotyczyć będzie wizyta. Zatem jak zarezerwować termin spotkania w kancelarii, by cały proces przebiegł szybko i komfortowo?

Kontakt z prawnikiem – najpopularniejsze rozwiązania

Najpopularniejszym sposobem kontaktu klienta z adwokatem czy radcą prawnym pozostaje rozmowa telefoniczna – kancelarie powinny proponować klientom zarówno kontakt z sekretariatem, jak i bezpośredni namiar na prawników obsługujących merytorycznie sprawy. Takie rozwiązania mogą być wygodne ze względu na skalę przyzwyczajeń, jednak powinniśmy być świadomi ich wad – kontakt telefoniczny z sekretariatem kancelarii może być uciążliwy ze względu na często występującą zajętość linii, nie zapewnia również bezpośredniej komunikacji z prawnikiem.

Z kolei bezpośredni kontakt z adwokatem czy radcą prawnym może nie być natychmiastowy, jako że prawnicy nie będą w stanie odebrać telefonu np. w czasie wykonywania czynności na salach sądowych.

Oczywiście zawsze możemy napisać wiadomość mailową. Wiąże się to z koniecznością oczekiwania na odpowiedź – np. potwierdzenia terminu wizyty. Nie zawsze jest to wygodne, zwłaszcza gdy mamy dostęp wyłącznie do smartfona, gdy nam się śpieszy, a także gdy po prostu nie lubimy czekać.

Kontakt z kancelarią prawną – nieoczywiste sposoby komunikacji

Dlatego nowoczesne kancelarie prawne proponują różne kanały kontaktu, a klient wybiera najwygodniejszy. Przedstawiamy 3 sposoby kontaktu z kancelarią, o których wiedza nie jest powszechna, a które mogą ułatwić współpracę:

Sposób 1 – Kontakt z prawnikiem WhatsApp

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Ujął swoich użytkowników intuicyjnym interfejsem, stabilnością działania i wygodą obsługi. Jeśli korzystanie z tego komunikatora jest dla nas wygodne, to sprawdźmy, czy kontakt za jego pomocą możemy nawiązać także z kancelarią prawną.

Możliwość skontaktowania się z prawnikiem przez WhatsApp ma także tę zaletę, że dla przesłania wiadomości lub nawiązania połączenia głosowego potrzebny jest tylko dostęp do internetu. Jest to szczególnie wygodne dla osób przebywających poza granicami Polski, w tym zwłaszcza poza UE.

Mamy świadomość zalet WhatsAppa, sami jesteśmy jego użytkownikami. Dlatego proponujemy tą drogę kontaktu również naszym klientom – na stronie internetowej Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Jarosiński, Kuliński i Partnerzy można odnaleźć odpowiednią ikonę – jej naciśnięcie przekieruje do aplikacji, która pozwoli na wysłanie wiadomości bądź nawiązania połączenia głosowego. Możesz to zrobić również bezpośrednio TUTAJ.

Pamiętajmy jednak, by wygoda nie przesłoniła nam względów bezpieczeństwa! Zdjęcia i skany dokumentów powinny być przesyłane wyłącznie w sposób wskazany przez prawnika jako bezpieczny. Zanim więc poślemy dokumenty, zapytajmy o to, jak to zrobić rozsądnie.

Sposób 2 – Kontakt z prawnikiem Facebook / Messenger

Ani Facebooka, ani komunikatora Messenger nie trzeba nikomu przedstawiać, zresztą podobnie jak wspomnianego wyżej WhatsAppa. Facebook jest niekwestionowanym światowym liderem wśród portali społecznościowych, nic więc dziwnego, że kancelarie prawne prowadzą tam swoje profile.

Strony Facebook Kancelarii Jarosiński, Kuliński i Partnerzy:

Poprzez każdą z naszych stron można skontaktować się z kancelarią. Podobnie jednak jak w przypadku WhatsAppa, pamiętajmy o bezpieczeństwie – dokumenty przesyłajmy tylko w sposób wskazany przez prawnika!

Sposób 3 – Kontakt z prawnikiem kalendarz online

To rewolucja w umawianiu wizyt! Kalendarz online, za pomocą którego wybieramy odpowiadający nam dzień i godzinę spotkania, a także wskazujemy ogólną tematykę naszego problemu. Proces rezerwacji wizyty jest prosty i intuicyjny, a co najważniejsze – termin spotkania jest natychmiastowo potwierdzany. To chyba najwygodniejsza forma umówienia się na poradę prawną, a z pewnością najszybsza – całość zajmie nam kilkadziesiąt sekund, bez konieczności oczekiwania na połączenie czy zwrotną wiadomość mailową. Jeśli chcemy, możemy od razu opłacić wizytę, żeby na spotkaniu zająć się wyłącznie merytoryką.

Umawianie wizyt poprzez kalendarz online działa już z powodzeniem na rynku usług medycznych. W taki właśnie sposób funkcjonuje popularny portal www.znanylekarz.pl, a także dedykowane systemy wykorzystywane przez podmioty zapewniające prywatną pomom medyczną na zasadzie abonamentu.

Skontaktuj się z prawnikami i adwokatami z Kancelarii Jarosiński, Kuliński i Partnerzy

Kontakt z prawnikiem lub adwokatem z naszej kancelarii jest możliwy na wiele sposób, które przedstawiliśmy powyżej. Ponadto uruchomiliśmy także system rezerwacji online. Można z niego skorzystać poprzez wybranie na naszej stronie internetowej opcji UMÓW WIZYTĘ ONLINE, do skorzystania z której serdecznie zapraszamy! Sprawdź ten oraz inne sposoby kontaktu z prawnikiem już teraz!

Skontaktuj się z nami już teraz i otrzymaj najlepszą pomoc!
Zadzwoń lub umów spotkanie przez internet